Organik Takipçi Nasıl Oluşur?

Kasım 12, 2020

Günümüz sosyal medya mecralarında en çok dile gelen tarafımız Twitter olsa gerek. Aslında bakarsanız, yoğun bir tempoda görsel tarafımız hep bir Instagram koşuşturmasında.

Facebook’ta yeni gelişmelere şahit oluyoruz tamam da, kişisel hesap kullanımında bir azalma olduğu kesin.

Genellemeye bakıldığında Twitter kullanımının daha zor olduğu düşünülüyor fakat doğru kullanımı başarabilirseniz harikalar yaratabilirsiniz. Özellikle kurumsal profiller Twitter’da çığır açabiliyor çoğu zaman.

Kurumsal hesapların Twitter’da doğru ve organik kullanıcıya ulaşabilmesi için bir kaç basit ipucu yeterli aslında. Organik takipçiler, sürekli etiketler, en sık retweetler ve çok daha fazlasını kısa sürede edinebilmeleri çok kolay. Nasıl mı? Gelin bir kaç ipucuna göz atalım.

  1. Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Yaptığımız paylaşımların yeni kişilere erişebilmesi için özellikle #hashtag kullanımı yaparken çok dikkat etmeliyiz. Paylaşımını yapacağımız görselin ilgili konularına yönelik #hashtag kullanmalı ve içeriğimizin sonunda değil içinde kullanılmasına dikkat etmeliyiz.

2. Müşterilerinizi Takibe Alabilirsiniz

Eğer bir web siteniz varsa ve bu web sitenizde müşterilerinize ait mail bilgilerinin kayıtlı olduğu bir veri tabanı varsa, tüm bu mail adreslerini twitter hesabınız üzerinden takip edebilirsiniz. Böylece müşterileriniz onları önemsediğinizi düşünecek ve sizleri takip etmeye başlayacaktır.

3. Alternatif Mecralar

Facebook ve Instagram gibi kullanmış olduğunuz farklı mecralarınız da varsa, Twitter hesabınızın olduğunu da ifade ederek, anlık gelişmeleri takip edebileceklerini söyleyebilirsiniz. Bu kullanım için en çok hikayeler kısmını tercih edebilirsiniz ve profilinize ait linki hikayenize ekleme şansı da bulabilirsiniz.

4. Haftasonlarını Değerlendirin

Hafta içi yürüttüğümüz sosyal medya çalışmalarımıza ek olarak hafta sonları da takipçilerinizin ilgi alanlarına yönelik olarak paylaşımlar yapmaya özen göstermelisiniz. Twitter istatistiklerine göre paylaşılan içeriklere kullanıcıların etkileşim oranı, hafta sonları  %17  daha fazla oluyor.

İşin kısa özeti, sosyal hesaplarınızda Aktif Olun! Organik takipçilerinize kolay yoldan ulaşın.


Sohbet Aç
yardıma ihtiyacım var?
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?