Powerpoint Kullanmanın Dezavantajları Nelerdir?

Ocak 5, 2020

Powerpoint kullanmanın ilk dezavantajı Powerpoint’e karşı bir güven duygusu geliştirecek olmanızdır.

Bunda yanlış bir şey hepimiz çokça kullanmaktayız. Fakat alışık olmadığınız diğer bazı iyi uygulamaları da kullanmanız gerekebilir. Diğer benzeri yazılımları da kullanmaktan hiç çekinmemelisiniz.

 İkinci bir olumsuz yönü ise bir topluluk önünde konuşurken Powerpoint yazılımına ihtiyaç duyacağınızı düşünmenizdir. Topluluk önünde konuşmak için slayt desteğine ihtiyacınız olabilir fakat topluluk önünde slayt gösterisi olmadan da konuşulabilir. Bir diğer dezavantaj ise Powerpoint’in slayt seçenekleri gayet harika gözükmesi fakat kendi özel slaytlarınızı hazırlamak hiç de kolay bir iş değil.

Dördüncü olarak Powerpoint genellikle size destek olabilir fakat zaman zaman Powerpoint slaydına bakmak ve hatta slaydın tümünü Powerpoint üzerinden anlatmak güdüsüne itilebilirsiniz. Rica ediyorum lütfen bunu yapmayın.  Slaydın düzenli olarak aktığına emin olmak için arada sırada lütfen Powerpoint slaydına bakın çünkü slaydın düzenli akmaması karşımıza daha büyük bir problem olarak çıkabilir.

Beşinci dezavantaj ise tüm ofis uygulamalarında olduğu gibi Powerpoint’te de VBA kullanabilirsiniz fakat Excel’de olduğu gibi VBA’yı kullanmak Powerpoint’te kolay değildir. Bazen slaytlarımda makro kullanmak istiyorum fakat bunu yapmak Excel’de yapmak kadar kolay olmuyor ne yazık ki.

Son olarak şunu söyleyebiliriz ki Powerpoint sunum yapma konusunda aracı bir programdır sunumun kendisi değildir lütfen bunu unutmayın. Powerpoint sadece bir araç olmalı odak noktası olmamalıdır. Eğer Powerpoint’e aşırı güvenirseniz, kötü bir sunum yapma ihtimaliniz bir hayli yüksektir.


Bir yanıt yazın

Sohbet Aç
yardıma ihtiyacım var?
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?